OYUN TAMAM AMA YETENEK ŞART!!
04.08.2017

Kadıköy'de, maça sanki deplasmanda 2-1 mağlup olmuş gibi başladı Fenerbahçe. Önde pres yapıyor, topa sahip oluyor ve rakibini çıkartmıyordu sarı lacivertliler. Strum Graz'lı oyuncularda maça sanki öndeymiş gibi geriye yaslanarak başlayınca, tamamen Fenerbahçe üstünlüğünde geçen bir ilk yarı izledik. Maçın başındaki tek eksik üretkenlikti. Onun sebebide maça Alper'in solda, Valbuena'nın ortada başlamasıydı. Fransız oyuncu ne zaman kanata geçse, ya kısa paslarla, ya ortalarla, ya da driplingleriyle etkili oluyordu. Nitekim onun soldan nefis kestiği bir ortayla da Fenerbahçe öne geçti ve ilk yarıda böyle bitti.

İkinci yarıya Strum Graz'lı oyuncular daha çok önde oynama isteğiyle başladılar. Ancak Fenerbahçe'nin bu sezon daha çok topa sahip olan oyun yapısı 60. dakikaya kadar buna izin vermedi. Fakat bu dakikadan sonra hem oyuncuların fiziksel olarak yorulmaları, hem de Advocaat döneminden kalma hastalığı olan korkak oyun anlayışı rakibe cesaret verdi. Bütün bunların üstüne birde yenen gol Graz'lı oyuncuları bir anda maçın içine soktu. O dakikaya kadar ürkek bir oyun sergileyen takım, önde basan, pozisyon bulan ve acaba turu geçer miyiz inancına sahip olan bir yapıya büründü. Yine de hem rakibin tecrübesiz ve yetersiz oluşu, hem de Aykut Kocaman'ın hamleleriyle, Fenerbahçe turu geçmeyi başardı. Maçın sonlarına doğru Topal ve Skrtel'le kaçan goller ise şanssızlık diye nitelendirebileceğimiz cinstendi.

Her ne kadar Aykut Kocaman'ın oyun stili bir kesim taraftara göre sıkıcı olsa da, hocanın bu işi çok iyi bildiği ve doğru futbolu oynattığı kesin. Evet rölanti oynamayı sevmiyoruz, bol gol, bol pozisyon istiyoruz ama sonuç olarak futbol sonuç oyunu ve Aykut hoca sonuç almayı çok iyi biliyor. Geçen sezon ortalama 106 km. koşan takımın bu sezonun daha başında 117 km'ye çıkması, daha çok topa sahip olup oyuna hükmetmesi bunun en büyük göstergesi. Bir de takım kazanma alışkanlığı kazanırsa o zaman işler rayına girer. Şu an için takımın en büyük eksiği yetenek. Valbuena ve Dirar çabalıyor ama top onların ayağından çıktı mı akıcılık duruyor. Akıllı bir 10 numara ve bitirici bir forvetle seviye bir anda yükselebilir. Bu transferlerin bir an önce yapılması, Isla ve Kameni'nin de takıma monte edilmesinden sonra daha kesin bir yargıya varabiliriz.

En Son Haberler
İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!
'Szalai, Chelsea için yüzlerce isimden sadece biri'
Serdar Dursun için şok sözler! "Onu kimse aramıyor"
Attila Szalai'nin menajerlik şirketi açıkladı! "Chelsea, Dortmund, Juventus..."
Göztepe-Fenerbahçe maçının VAR hakemi Erkan Özdamar
Fenerbahçe İzmir'de zafer peşinde! Muhtemel 11'ler
Fenerbahçe Mesut Özil'le yenilmiyor
Yılın bomba iddiası! Isco Fenerbahçe'ye geliyor
Gelecek maçımız
Göztepe
Fenerbahçe
29.11.2021 | 20:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Feneronline
24 Saat Futbol