Son Eklenen Haberler!
10:12 | Fenerbahçe'de Mourinho etkisi! Herkes ekstra çalışıyor        -        09:34 | Portekiz'den Fenerbahçe'ye sürpriz Crespo teklifi        -        20:25 | Jose Mourinho, Fenerbahçe'deki ilk maçında Mehmet Topal'a rakip olacak        -        10:18 | Fenerbahçe'nin hazırlık maçındaki rakipleri belli oldu        -        17:45 | Fenerbahçe'den yeni sezonun ilk transferi: 4 yıllık imza        -        17:43 | Mourinho ile görüşen Edin Dzeko, Fenerbahçe için kararını verdi        -        09:48 | Mourinho'dan Şampiyonlar Ligi çağrısı!        -        13:43 | Livakovic'ten Jose Mourinho açıklaması        -        09:34 | Fenerbahçe'den orta sahaya dev takviye        -        13:51 | Fenerbahçe'nin top başı yapacağı tarih belli oldu
Fenerbahçe başkanlık seçimi 2024 bugün mü, ne zaman? Fenerbahçe Olağan Seçimli Kongre tarihi
08.06.2024 - 09:42
Editör:

Fenerbahçe’de özellikle son günlerde peş peşe gelen açıklamaların ardından başkanlık seçim tarihi merakla bekleniyordu. Sarı-lacivertlilerde 2018 yılından itibaren başkanlık görevini yürüten Ali Koç ve 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım seçime iki aday olarak katılıyor. Seçimli genel kurul toplantısı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde yapılacak. Genel Kurulda 46 bin 410 kongre üyesinin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Fenerbahçe’nin Mourinho hamlesinin ardından gözler seçime çevrildi. Kongre üyeleri, oy kullanma saatlerini gündemine aldı. Ertelenen genel kurul toplantısının ardından ikinci toplantıda yeter sayısı aranmayacak. Fenerbahçe başkan adaylarından olan Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un yönetim kurulu listeleri belli oldu. Mevcut başkan Ali Koç’un yönetiminde Acun Ilıcalı, Burak Kızılhan, Erol Bilecik, Sertaç Komşuoğlu gibi isimler yer alıyor. Aziz Yıldırım’ın listesinde ise Mahmut Nedim Uslu, Yüksel Ekşioğlu, Mithat Yenigün gibi isimler yer aldı. Kongre başkanlık seçimi ne zaman, saat kaçta? İşte, Fenerbahçe Başkanlık seçimine ilişkin detaylar…

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ 2024 NE ZAMAN?

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda 30 Mayıs tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığından ertelendiği duyuruldu.

Açıklamanın devamında Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın yeter sayı aranmadan 8-9 Haziran 2024 tarihinde yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

İki gün sürecek olan seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunacak ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşülecek.

01.06.2024 - 31.05.2025 bütçesi okunacak ve onay için genel kurul üyelerinin oylarına sunulacak. Gündemde yer alan maddelerin ardından sandık kurulları başkan ve üyelerinin seçimi yapılacak.

9 Haziran Pazar günü ise, Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek.


FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ OY KULLANMA SAAT KAÇTA?

Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Nde düzenlenecek. Toplantı saat 10.00’da başlayacak. Toplantının ardından oy kullanma işlemlerinin başlaması bekleniyor. Oy kullanma işlemleri tamamlandıktan sonra aynı gün içerisinde oy sayımı gerçekleştirilecek ve Fenerbahçe'nin yeni başkanı belli olacak.

AZİZ YILDIRIM’IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim ve Tuna Akın.

ALİ KOÇ’UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya ve Selma Rodopman

FENERBAHÇE BAŞKANLARI LİSTESİ

Fenerbahçe’de mevcut başkan Ali Koç, 2018 yılından itibaren görev yapıyor.

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım ise 1998 - 2018 yılları arasında başkanlık görevini yürüttü. İşte, Fenerbahçe başkanları;

Ali Koç (2018-)

Aziz Yıldırım ( 1998 -2018)

Ali Şen (1994-1998)

Hasan Özaydın (1994)

Güven Sazak ( 1993-1994)

Metin Aşık (1989 - 1993)

Tahsin Kaya (1986 - 1989)

Fikret Arıcan (1984 - 1986)


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
Fenerbahçe
Ali Koç
Aziz Yıldırım
Seçim
2024
Aday
Yüksek divan kurulu
Diğer Haberler
Fenerbahçe'de Mourinho etkisi! Herkes ekstra çalışıyor
Portekiz'den Fenerbahçe'ye sürpriz Crespo teklifi
Jose Mourinho, Fenerbahçe'deki ilk maçında Mehmet Topal'a rakip olacak
Fenerbahçe'nin hazırlık maçındaki rakipleri belli oldu
Fenerbahçe'den yeni sezonun ilk transferi: 4 yıllık imza
Mourinho ile görüşen Edin Dzeko, Fenerbahçe için kararını verdi
Mourinho'dan Şampiyonlar Ligi çağrısı!
Livakovic'ten Jose Mourinho açıklaması
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol