Son Eklenen Haberler!
10:12 | Fenerbahçe'de Mourinho etkisi! Herkes ekstra çalışıyor        -        09:34 | Portekiz'den Fenerbahçe'ye sürpriz Crespo teklifi        -        20:25 | Jose Mourinho, Fenerbahçe'deki ilk maçında Mehmet Topal'a rakip olacak        -        10:18 | Fenerbahçe'nin hazırlık maçındaki rakipleri belli oldu        -        17:45 | Fenerbahçe'den yeni sezonun ilk transferi: 4 yıllık imza        -        17:43 | Mourinho ile görüşen Edin Dzeko, Fenerbahçe için kararını verdi        -        09:48 | Mourinho'dan Şampiyonlar Ligi çağrısı!        -        13:43 | Livakovic'ten Jose Mourinho açıklaması        -        09:34 | Fenerbahçe'den orta sahaya dev takviye        -        13:51 | Fenerbahçe'nin top başı yapacağı tarih belli oldu
Burak Çağlan Kızılhan: "Fenerbahçe her köşeyi sarmış köhne zihniyetle ciddi bir mücadele veriyor."
29.04.2023 - 12:29
Editör:

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Kulübümüzün Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Genel Sekreterimiz şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanım,

Erkeklerin ardından kadınlarda da, basketbolda Avrupa’nın bir numaralı kupasını kazanan Fenerbahçemiz, bunu başaran ilk kulüp olarak tarihe geçti. Kadın Basketbol Takımımız, aynı zamanda ING Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonunun da şampiyonu oldu. Toplamda 17, üst üste 5. şampiyonluğunu kazanan takımımız, sezonu çifte kupa ile kapatmış oldu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Avrupa’nın en büyüğü olan ve bizlere bu mutluluğu yaşatan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın tüm sporcularını ve teknik heyetini canıgönülden kutluyorum.

Desteğiyle takımımızın yanında olan sponsorlarımız Alagöz Holding, Yükselen Çelik, Yemek Sepeti, Smart Güneş Teknolojileri, Altınyıldız, Pürsu, Acıbadem ve Suda Vitamin’e ayrıca teşekkür ediyoruz.

Başka güzel bir haber daha: dün akşam Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Euroleague play-off ikinci maçında Olympiacos’u mağlup ederek rakibe 2023 yılında evindeki ilk mağlubiyetini yaşattı ve seride durumu 1-1’e getirerek ev sahibi avantajını ele geçirdi. Tüm takımımızı canıgönülden tebrik ediyoruz!
Toplamda 3 galibiyete ulaşan takımın dörtlü finale yükseleceği eşleşmede, Takımımızın bu mutluluğu camiamıza hediye edeceğine inanıyoruz! Herkesi 3 Mayıs günü Ülker Arena’ya bekliyoruz.

Bir parantez de yüzme şubemiz için açmak istiyorum. Fenerbahçemizin, olimpiyatlara en fazla sporcu gönderen kulüp olma kimliği ve 2024 Paris Olimpiyatları’na, en fazla sporcu gönderme hedefi ile yaptığı çalışmalar karşılık bulmaya başladı. 2024 Paris Olimpiyatları’nda, Ülkemize yüzmede ilk kotayı Fenerbahçeli yüzücümüz Kuzey Tunçelli getirdi. Sporcumuzu ve şubemizi tebrik ediyoruz.

Son olarak Kürek Şubemizdeki başarıdan bahsetmek istiyorum. Hepimizin bildiği üzere son 5 yılda Büyükler Türkiye Şampiyonası ve Büyükler Türkiye Kupası’nda her yıl 4 şampiyonluk olmak üzere toplamda 20 kupa kazandık. Kürek Şubemiz en son Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda kadınlar ve erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. Şubemizi, sporcularımızı kutluyorum.

TÜM ŞUBELERİMİZİN 3 AYLIK PERFORMANSLARINI TAKIM MENAJERLERİMİZ BARKOVİZYON EŞLİĞİNDE SALONLA PAYLAŞTI.

Kıymetli Yüksek Divan Kurulu Üyeleri,

6 Şubat günü, ülkemizi hüzne boğan deprem felaketi ile sarsıldık. Aynı gün, yönetim kurulumuz ile yaptığımız toplantılar neticesinde, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için, halkımızın AFAD ihtiyaç listesi kapsamında, deprem bölgesine yapmak istedikleri malzeme destekleri için, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ni kullanıma açtık. Toplanan tüm malzemeleri, AFAD ile koordineli olarak afet bölgesine gönderdik.

Yapmış olduğumuz yardım çağrısı sonrasında, Stadımızın, renk fark etmeksizin, taraftarlarımızın, üyelerimizin ve vatandaşlarımızın yardımlarını teslim ettiği bir koordinasyon merkezi haline gelişiyle birlikte, önemli bir toplumsal hareketin fitilini ateşleyen Kulübümüz, sporcularıyla da afet bölgesindeki insanlarımızın yanında oldu. Futbolcularımız, basketbolcularımız, voleybolcularımız, amatör şubemizin sporcuları ve teknik-idari kadroları, genç sporcularımız, stadımıza gelerek, depremin neden olduğu yaraları sarmak için yaptığımız çalışmalara destek oldular.

Kızılay ile koordineli bir şekilde kan bağışı kampanyasını başlattık ve stadımızı 3 gün boyunca kan bağışına açtık. Birlik ve beraberlik bizim “Kanımızda var” diyerek, depremden kurtulan, tedavi altında olan canlarımıza can olmak için, herkesi kan vermeye davet ettik.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte afet bölgesinde depremin yol açtığı yıkımla ilgili çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’a gittik.

Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’a 500’er adetten oluşan çadırları gönderdik ve bölgedeki derneklerimiz vasıtasıyla dağıtımlarını sağlamış olduk.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun deprem bölgelerimiz için futbol kulüpleri adına attığı adıma, Hatay ve Kahramanmaraş’a 500’er adet konteynır bağışlayarak destek olduk.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, depremin en çok zarar verdiği illerimizin başında gelen Hatay'da, çok özel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Zor koşullar altında bölgede yaşamını sürdüren çocuklarımızı, Fenerbahçe’nin iyileştirici gücüyle buluşturmak istedik. Bir Fenerbahçe geleneği olan 23 Nisan şenliğimizde, Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Bayram coşkusunu doyasıya yaşamak için çocuklarımızla bir araya geldik. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımızın, çocuklarımızın her zaman yanındayız ve yaralarımızı birlikte saracağız.

Saygıdeğer Yüksek Divan Kurulu Üyelerim,

Geride bıraktığımız dönem, Fenerbahçe için unutulmayacak 4 Nisan’ın yıl dönümü idi. Takım otobüsümüzün, onlarca canımızın silahlı saldırıya uğradığı 4 Nisan 2015’in üzerinden tam 8 yıl geçti. 4 Nisan 2015, bizim için Fenerbahçe’ye kumpas kurulmuş 3 Temmuz 2011’in, 12 Mayıs 2012’nin bir diğer yüzüdür.

4 Nisan 2015’in yıl dönümünde, kulüp televizyonumuzda, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin, Can Gebetaş ve Kulüp Avukatımız İrfan Coşkun çok önemli açıklamalar yaptı.

MİLYONLARCA FENERBAHÇELİ ADINA BİR KEZ DAHA TÜM SORUMLULARA, TÜRKİYE CUMHURİYETİ YARGISINA, DEĞERLİ YARGI MENSUPLARINA SESLENİYORUZ:

HUKUKUN SESSİZ, ADALETİN ÇÖZÜMSÜZ, FAİLLERİN MEÇHUL, SUÇLULARIN CEZASIZ KALDIĞI, BİR SAAT, BİR GÜN, BİR AY VE BİR YIL DAHA YAŞAMAK İSTEMİYORUZ, FAİLİ BELLİ MEÇHULLERİ KABUL ETMİYORUZ!

TÜRK YARGISI VE ADALETİ, BU KARANLIĞIN DEVAM ETMESİNE İZİN VERMEYECEK, İNANIYORUZ!

Kıymetli Yüksek Divan Kurulu Üyelerim,

Futbol Takımımız ligde 64 puanla ikinci sırada. Pazartesi günü stadımızda berabere kaldığımız maç hepimizi derinden üzdü. Ama iki kulvarda da hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Ligde zirve takibimizi sürdürüyoruz. Henüz hiçbir şey kaybedilmiş değil! Bu hafta oynanacak maçlardan sonra, her şey daha da netleşecek.

Futbol Takımımız için iki kulvarda da hedefine yürüdüğünü belirttim; bu yürüyüşte dönem dönem maalesef problemler, takılmalar oluyor, futbol bu, hepimizi üzse de bunlar bu oyunun gerçekleri. Ancak bu oyunun gerçeği olmamasına rağmen Fenerbahçe’nin hemen hemen her sezon karşısına çıkarılan, hakem oyunlarını, bu sezon da en açık şekilde yaşıyoruz!

Bu konular ile ilgili geçtiğimiz hafta bir gazeteye bazı açıklamalarda bulunmuştuk. Geldiğimiz noktada, sözlerimizin ne kadar doğru olduğunu hep birlikte görüyoruz. Adaletin yegane temsilcisi, dürüstlük abidesi, mağdurların sesi, kul hakkının yılmaz savunucusu olan rakibimizin yaptığı, algı ve manipülasyonlar, artık ayyuka çıkmış durumda. Her şeyin odağında bunlar var! Her taşın altından onlar çıkıyor! Başkanımızın ve yöneticilerimizin TFF ile olan görüşmesi! Kıyametler kopardılar nasıl olur diye!!! Derbinin hakemini belirlemeye gittiler diye algı yarattılar!

Burada altını çizmek istediğim bir konu var, hep dile getirdiğimiz algılarla, manipülasyonlarla, Türk futboluna yön vermeye çalışan, trol hesaplar ve bunlarla kol kola girmiş gazeteci kimliği taşıyan şahıslar! Bunların manipülasyonlarla kamuoyu oluşturması, hakemleri ve TFF’yi baskı altına alma çabaları, sürekli Fenerbahçe’yi hedef almalarıyla ilgili bazı örnekleri ekranlardan yansıtacağız.

Ali Naci Küçük’ün attığı tweetler ve o tweetleri paylaşan hesaplar ekrana gelir.

Bir yerden bir mesaj geliyor. Aslında mesaj değil direkt talimat! Tek elden mesajı kopyalayıp yapıştırıyorlar. Yazım hatalarını bile düzeltme zahmetinde değiller.

Şimdi soruyorum: Bu insanlar bu gücü nereden ve kimden alıyorlar?

Bunu yapanları, cahil cesareti ya da ergen tipler diyerek kolayca geçiştiremeyiz!

Sözde bir sosyal medya yasası çıktı değil mi? Ama sosyal medyanın, algı manipülasyonlarında, hiç azalma olmadığı gibi, giderek artan bir ivme var. Önceden yasadışı bahis reklamlarından kazanan bu yapılar, şimdi artık bazı kişilerce direkt olarak fonlanıyor ve yönlendiriliyor.

Bu kişiler arasındaki her türlü maddi manevi ilişki araştırılmalıdır. Verdiğim röportajda da bu operasyonun parçası olanlar Kİ ONLARIN KİM OLDUĞU ÇOK AÇIK BELLİ, banka hesaplarının incelenmesi gerekiyor demiştim.

Bir kez daha bu çağrımı yineliyorum: ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Fenerbahçe TFF’yi ziyaret edince ‘başka takımların hakem atamasına müdahale etti, TFF ve hakemleri baskı altına almaya gitti’ oluyor, kendileri yapınca ‘kahramanca hakkını aramaya gitti’ oluyor! Ve bu tiyatro herkesin gözü önünde cereyan ediyor.

Buradan topyekün Fenerbahçe ile uğraşan bu camiaya, başkanımızın karşı karşıya gelme, gündemlerinde, akıllarında her ne varsa milyonlar önünde ama açık açık konuşma teklifini yeniden iletiyoruz!

Hani biz mertçe konuştuk, onlar mertlik bilmiyor … gibi çok büyük büyük sözler etti ya Galatasaray yöneticisi…
Mert olan er meydanına gelir! Samimi olan, mert olan açık güreşir! Gelsinler, açıkça konuşalım!

Biz sonuna kadar, gidebildiğimiz yere kadar mücadele ederiz ve edeceğiz. Yeter ki camiamız bu konuda arkamızda olsun…

Başka bir konuya değinmek istiyorum. Fenerbahçeli diye manipülasyon yaptıkları TFF ile ilgili sadece iki tane örnek vereceğim, herkes neyin ne olduğunu net bir şekilde anlamış olacak.

PFDK Kurul Üyesi Ilyas Çelik’in tweetleri ekrana gelir!

Ülkemizde futbolu yöneten, tarafsızlığı ve bağımsızlığı sorgulanmaması gereken Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nda görev alan İlyas Çelik’in tweetleri! Kendisi açık bir Fenerbahçe düşmanı! İtham, algı ve yalanlarla Fenerbahçe’yi hedef alan bu paylaşımları yapan bu şahıs, TFF’nin en yetkin ve tarafsız olması gereken kurullarından, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nda yer alıyor! Sonra verilen kararların adaletini, tarafsızlığını, doğruluğunu bir düşünün! Bu kişiden tarafsız bir duruş beklemek normal midir? Bu kişinin Kulübümüz hakkında verilecek hiçbir kararda söz sahibi olmasını, imzasının olmasını kabul etmiyoruz! TFF yetkililerine de durumu anlattık, açıkladık. Çok sıkı takip edeceğiz.

Tahkim Kurulu Üyesi Serdar Karahan’ın tweetleri ekrana gelir!

Tahkim Kurulu’na atanan Serdar Karahan, Galatasaray taraftar grubunun KOÇ BOYKOT paylaşımını beğeniyor! Düşünün, kendisinin görüşüne başvurulan Fenerbahçe dosyalarında konuya nasıl tarafsız gözle bakacak

Sadece iki örnek ile TFF’nin Fenerbahçe’ye bakış açısını da, TFF’nin ne kadar Fenerbahçeli olduğunu da buradan görün!

Bir noktaya değinmek istiyorum; koskoca TFF! Türkiye’de futbolu yönetmeye çalışan federasyon! Siz, çalışanlarınız hakkında, kurullara atadığınız şahıslar hakkında nasıl sosyal medya kontrolü yapmazsınız? Nasıl bu konuları dikkate almazsınız? Nasıl bu kadar amatörce hareket edersiniz? Veya siz gerekli kontrolleri yaptınız ama bu şahıslar talimatla mı buraya geldi? Çıkın anlatın.. YA DEYİN Kİ HATALIYIZ ARAŞTIRMA YAPMADIK YA DA SAVUNUN KENDİNİZİ! Bu işler bu kadar basit olmamalı!

Yapılan algılar ile TFF ve MHK baskı altına alınıyor!

TFF, MHK Fenerbahçeli diyerek bu kurumlardan istedikleri her şeyi haksızca elde etmeye çalışıyorlar! TFF ve MHK da el birliği ile Fenerbahçe’den adaleti sakınıyor! Futbolcularımızın emeğini, Kulübümüzün ve taraftarlarımızın hakkını yok sayıyorlar! Hakemler şampiyonluk yarışına yön veriyor, bir takımın, kocaman bir camianın, maddi ve manevi emeklerini hiçe sayıyorlar.

Fenerbahçe olarak, tüm bu yapılanlarla ilgili yazılı ve sözlü açıklamalarımıza ve adımlarımıza ek olarak, MHK Başkanı Sayın Lale Orta’ya, nisan ayında 4 tane resmi yazı yazdık.

BUNLARDAN BİRİNİ BURADA AÇIKLAYACAĞIM. AMA KEŞKE SAYIN LALE HANIM’DA HER MEKTUBUMUZUN SON CÜMLESİNDE YAZMIŞ OLDUĞUMUZ GİBİ, BU GELEN MEKTUPLARI KAMUOYUYLA PAYLAŞABİLSE… ŞEFFAFLIK SİZİN ANA HEDEFİNİZ DEĞİL Mİ? BUYURUN ÇIKIN AÇIKLAYIN. BU SEZON SÜPER LİG’DE TÜM TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU, GÜNDEMİ BELİRLEYEN İKİ MAÇ OLDU. BİRİ OFSAYTIMSI REZİLLİĞİNİN YAŞANDIĞI SİVASSPOR-GALATASARAY MAÇI, DİĞERİ FENERBAHÇE’DEN 2 PUANIN ALINIP RAKİBE VERİLDİĞİ ADANA DEMİRSPOR-FENERBAHÇE MAÇI!

FENERBAHÇE’Yİ KOLLUYOR, FENERBAHÇE’NİN GETİRDİĞİ İSİM DİYE ALGI YAPILAN SAYIN LALE ORTA. KATILDIĞI İKİ KURALINA GÖRE PROGRAMINDA FENERBAHÇE’NİN HAKKININ HAKEM ELİYLE ÇALINDIĞI MAÇA DEĞİNMEDİ!

MEKTUPLARIMIZDAN BİR TANESİNDE KENDİSİNE BUNU SORDUK! NE CEVAP VERDİ BİLİYOR MUSUNUZ? ATAMALARIN KENDİSİNDEN ÖNCEKİ MHK TARAFINDAN YAPILDIĞI İÇİN, TÜM TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU MAÇI EKRANA GETİRMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ!

ARTIK BUNUN TAKDİRİNİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUM! AMA! KİMSE BİZİM AKLIMIZLA ALAY ETMESİN!

BURADAN TFF VE MHK HEPSİNE BİR KEZ DAHA SESLENİYORUZ:

Kendilerinden beklentimiz çok açık ve nettir. Sezonun belli bir bölümü itibarıyla, sahadaki oyuna müdahil olup, Ligin tüm dinamiğiyle oynadılar! BARİ KALAN SON HAFTALARDA ADİL OLSUNLAR, ADALETLİ OLSUNLAR! BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUZ.

Son olarak basın tarafında da, hem Fenerbahçe’ye bakış, hem Ali Koç nefreti, hem de trol manipülasyonunun aynı anda görüldüğü eşsiz bir örnek anlatacağım.

Türk basının önemli isimlerinden Sayın Şansal Büyüka bir yazı yazıyor.

Köşesinde bize yönelik eleştirisi de var. Bir bölümde de takım maç oynarken ‘istifa demeyi bırakın’ dediği bir bölüm var.

ŞANSAL BÜYÜKA’NIN YAZISI EKRANA GELİR.

Bu yazıda özetle, stadyumda maç devam ederken istifa seslerinin yükselmesini doğru bulmadığını ifade ediyor.

Şansal Bey’in bu yazısı taşra baskısının çok az bir bölümünde yer alıyor. Ama ne hikmetse gece gelen bir talimat ile yazı gazeteden çıkarılıyor.

ŞANSAL BÜYÜKA’NIN TAŞRA BASKISI İLE GELEN TALİMAT SONUCUNDA DEĞİŞEN SAYFANIN GÖRÜNTÜLERİ EKRANA GELİR.

Şansal Bey, birkaç gün sonra bu olayı bir YouTube kanalında anlatınca, yine adresi belli bir trol kesimi bunu “spor basınına koç sansürü” diyerek manipüle ediyor.

ŞANSAL BÜYÜKA İLE İLGİLİ ALGI TWEETLERİ EKRANA GELİR.

Yani diyor ki; Sayın Şansal, Sayın Ali Koç’u eleştiren yazı yazdı. Sayın Koç, Demirören Medya Grubu patronlarını aradı ve yazıyı kaldırttı. Şansal Bey de bu sebeple istifa etti.

YANİ FENERBAHÇE OLAYIN MAĞDURU İKEN KATİLİ DURUMUNA GETİRİLİYOR!

Sonra olayı çok fazla abarttıklarını fark ediyorlar ve sakince ortalığı bulandırmadan kapatmaya çalışıyorlar.

Bakın bu örnek yukarıdaki anlattıklarımla ilgili çok net ve somut bir örnek. Hem troll aktifliği hem de Fenerbahçe’ye bakış açısı anlamında en iyi örneklerden biri.

Özetle Fenerbahçe her köşeyi sarmış bu köhne zihniyetle ciddi bir mücadele veriyor. Fenerbahçe’nin bu mücadelesindeki en büyük, en önemli, en vazgeçilmez gücü de camiasıdır! Sizlersiniz! Siz olmadan bu kirli yapı ile savaşmak ve başarılı olmak mümkün değil!

Sözlerime son verirken;

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kulübümüzü ziyaret edişinin 105. ve Kulübümüzün kuruluşunun 116. yıl dönümünü kutluyorum, Asırlık Çınar Fenerbahçemize başarılarla dolu nice yıllar diliyorum.

Cumhuriyetimizin gururlu 100. yılında, Ulu Önderimizin Fenerbahçemizi ziyaretinin 105. yıl dönümünde, Anıtkabir’e Atamızı ziyarete gideceğimizi, milyonları temsilen onun bizi ziyaretinin iadeiziyaretini gerçekleştireceğimizi paylaşıyorum.

Bugün, Futbol Takımımızın akşamki Sivasspor maçına ek olarak Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Basketbol Takımımız, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol ve Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımlarımızın da maçları var.

Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum!

Hepinizi saygıyla selamlıyorum, bir sonraki buluşmamıza kadar sağlıklı günler diliyorum."


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
Fenerbahçe
Diğer Haberler
Fenerbahçe'de Mourinho etkisi! Herkes ekstra çalışıyor
Portekiz'den Fenerbahçe'ye sürpriz Crespo teklifi
Jose Mourinho, Fenerbahçe'deki ilk maçında Mehmet Topal'a rakip olacak
Fenerbahçe'nin hazırlık maçındaki rakipleri belli oldu
Fenerbahçe'den yeni sezonun ilk transferi: 4 yıllık imza
Mourinho ile görüşen Edin Dzeko, Fenerbahçe için kararını verdi
Mourinho'dan Şampiyonlar Ligi çağrısı!
Livakovic'ten Jose Mourinho açıklaması
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol