Son Eklenen Haberler!
13:42 | Fenerbahçe kasayı doldurdu! Uefa gelirleri..        -        10:28 | Fenerbahçe'de Diego Rossi fırtınası! En çok asist yapan isim        -        10:19 | Ne yaptın Arda Güler! Kadıköy'de 6 dakikalık 'sihir'        -        09:32 | Jorge Jesus'tan flaş Bruma yorumu!        -        23:56 | FENERBAHÇE LİDERLİĞE KONDU!        -        16:02 | Jorge Jesus, rotasyon fikrinden vazgeçmeyecek        -        10:17 | Fenerbahçe'nin 2 yıldızı gözlemlenecek        -        10:14 | Arda Güler, forma şansı bekliyor        -        16:20 | Eleştirilerin hedefindeki Joao Pedro'dan taraftara mesaj        -        15:36 | Fenerbahçe, AEK Larnaca'yı ağırlıyor! 3 Eksik..
Fenerbahçe'de Merih Demiral gerçeği!
25.11.2021 - 16:57
Editör:

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve antrenörü Şenol Çorlu, milli futbolcu Merih Demiral'ın sarı lacivertli kulüpten ayrılık sürecini anlattı.

Fenerbahçe'de 13 yıl antrenörlük yapan ve futbolculuk döneminde sarı-lacivertliler ile özdeşleşen Şenol Çorlu, Spor Arena'ya verdiği röportajda 15 yıllık Fenerbahçe serüveni, genç oyuncuların gelişimi, Türkiye'deki altyapı sistemi ve hedeflerine yönelik samimi açıklamalarda bulundu.

Şenol Çorlu'nun açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Merih Demiral'ın ayrılışı: "Kadro dışı bırakmıştım!


"Merih Demiral’ın Fenerbahçe’deki başlangıcından ayrılışına kadar bütün süreçlerde ben varım. Karamürsel’den kendi ellerimle alıp getirdim. Bizde uzun süre görev aldı. Galatasaray U21 ile Florya’da karşılaştık ve bizi yendiler. Merih Demiral’ı o maçta 20. dakikada oyundan aldım, pozisyon hatası yapmıştı. Daha sonra kendisine yakıştırmadığım birtakım hareketler yapması nedeniyle kadro dışı bıraktık ve U19’a yolladık. Orada da bir şeyler olmuş ve takımlarda oynatmayıp sadece antrenmanlara çıkmasını sağladık. Kendisini çağırıp kazanmak adına konuştum ve bize söz vermişti. A takıma çıkardık ama süre alamayınca kulüpte oynamak istemedi."

"Merih’in o dönemki problemi şu an Arda Güler için de geçerli."

"Menajerleri olaya dahil oldu ve Sporting’e götürdüler. Merih, Sporting’e gitmek istedi ve kulüp de verdi. Genç futbolcunun nereye kadar çıkacağını tahmin etmek mümkün değil, sadece yeteneklerine bakarak ileriye doğru yorumluyorsunuz. Merih’in o dönem bizde kalması gerekiyordu, kabul ediyorum. Ancak süre alamadıktan sonra haklı olarak bir arayışa girmesi doğaldı. Merih’in o dönemki problemi şu an Arda Güler için de geçerli."

"Arda Güler kaybolup gidebilir"

"Arda Güler'in içinde bulunduğu problem sistem. Fenerbahçe'nin şu anki kadrosunda Arda Güler sürekli yer bulamaz. Bu Arda'nın burada oynayamayacak kalitesi olmadığı anlamına gelmiyor. Arda, hakikaten çok yetenekli ama bu yaşlarda oynama imkanı veremiyoruz, şimdi oynayamazsa ne zaman oynayacak? Oynayamayan genç oyuncu kendisini geliştiremez. Bu alan ve zamanı vermezsek Arda Güler de zaman içerisinde kayıplar listesine girecektir. Amacımız inandığımız çocukları kaybetmemek. Bu yüzden federasyonun ve kulüplerin genç arkadaşlarımıza yarı profesyonel bir alan yaratması gerektiğini düşünüyorum."

"Emre Belözoğlu başırılı olacaktır"

"Emre Belözoğlu uzun vadede başarılı olacaktır Emre Belözoğlu için Fenerbahçe’de farklı bir senaryo olabilir miydi, bunun kararını başkan ve yönetim veriyor. Nedenlerini teknik adamlar olarak biz soramayız. Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’deki geleceğiyle ilgili yorum yapmam doğru değil ama Emre hocanın çok genç olduğunu ve uzun bir yolu olduğunu söyleyebilirim. Futbolculuk geçmişi ve karakterine bakarak uzun vadede başarılı olacağına inanıyorum. Bu durum Fenerbahçe’ye tekrar dönmeyeceği anlamına gelmez. Bir süreç ve şu an kendisini kanıtlama imkanı buldu. Bazen gidersiniz ve başarıyı yakalayınca size artı olarak yazar."

"Başka kulüplerde çalışmak isterim"

"Bu saatten sonra profesörlük yapacak halim yok. Futbolun içinde ömrümün son gününe kadar kalmaya devam edeceğim. Bundan sonra gelen fırsatları profesyonel olarak değerlendirmek istiyorum, başka kulüplere gidip seve seve çalışmak isterim."


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
merih demiral
senol corlu
Diğer Haberler
Fenerbahçe kasayı doldurdu! Uefa gelirleri..
Fenerbahçe'de Diego Rossi fırtınası! En çok asist yapan isim
Ne yaptın Arda Güler! Kadıköy'de 6 dakikalık 'sihir'
Jorge Jesus'tan flaş Bruma yorumu!
FENERBAHÇE LİDERLİĞE KONDU!
Jorge Jesus, rotasyon fikrinden vazgeçmeyecek
Fenerbahçe'nin 2 yıldızı gözlemlenecek
Arda Güler, forma şansı bekliyor
Gelecek maçımız
Fenerbahçe
Vavacars Fatih Karagümrükspor
09.10.2022 | 20:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol