Son Eklenen Haberler!
15:05 | İsim isim Fenerbahçe'de transferler! 3 dünya yıldızına veto        -        15:04 | Luiz Gustavo'nun menajerinden Marsilya açıklaması        -        15:03 | Avrupa'nın 3 devi, Altay Bayındır'ı istiyor!        -        14:53 | Harun Tekin, Kasımpaşa'ya gidiyor!        -        14:52 | Fenerbahçe'den bütçe için 'temizlik' operasyonu!        -        14:50 | Ali Koç seçim öncesi soruları yanıtlayacak        -        14:49 | Nabil Dirar'a kulüp aranıyor        -        14:48 | Fenerbahçe'de Jerome Boateng iddiası        -        23:28 | Edin Dzeko'nun menajeri Mirsad Türkcan'dan Fenerbahçe açıklaması        -        23:28 | Attila Szalai'yi paylaşamıyorlar! Premier Lig ekipleri sonrası Serie A...
Ali Koç’tan boykot çağrısı! "Ligin 1. haftasını oynamayalım"
10.06.2021 - 00:28
Editör:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF ve yayıncı kuruluşa gözdağı vermek için gerekirse Süper Lig’in 1. hafta maçlarını boykot etme çağrısında bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Süper Lig’in ilk haftası için boykot çağrısı. Koç, ekonomi basını ile yaptığı sohbette yayıncı kuruluş ve TFF ile yaşadıkları sorunlara değindi.

Ali Koç, Ajansspor ve Radyspor yorumcusu Ceyhun Kuburulu'nun sorusu üzerine verdiği cevapta şunları söyledi:

"Yarısı TL, yarısı dövizle ödenmekle beraber ihale yapıldıktan sonra 500 milyon Dolar'dan ilk kesiği yiyoruz 35 milyon... Bir şekilde kur sabitleniyor. Dakika bir, gol bir. Bir sezon geçiyor ihale şartlarında oynanmaya başlanıyor.

'Hem kur sabitleniyor hem indirim isteniyor'

Kur 2.26'da fiksleniyor. Bir sene sonra 2018-19'da bir daha sabitlenme oluyor, kur 3.8'de sabitlenirken ortalama kur 5.3. Buradan bir 84 milyon kaybımız oluyor. 2019-20'ye geliyoruz. Zaten Dolar kısmı TL'ye dönüyor. 5.80 fiksleniyor. Oradan bir kaybımız oluyor. TFF oradan geliyor ve yayıncı kuruluş indirim istiyor."

Ali Koç: TFF kime çalıştığını anlamalı

Ali Koç sözlerini şu çarpıcı öneriyle sürdürdü: "Belki ilk haftanın maçlarını kulüpler oynamamalı. TFF kime çalıştığını, bizim patronumuz olmadığını, bizim çıkarlarımız için bu markayı yönettiğini er ya da geç anlamalı."

'Bedeli biz ödüyoruz ama söz sahibi olamıyoruz'

Yayın gelirlerindeki düşüşü anlatmaya devam eden Ali Koç şunları söyledi: "Daha sonra 112 milyon Dolar daha gitti mi, gitti. Biz federasyona bunun bir sefer olduğunu, pazarlıkta söylüyoruz. İstedikleri zaman gelip bizi bilgilendiriyorlar. Çünkü hukuki muhatap TFF. Bütün riski biz alıyoruz. Seyirci bizim, stat yatırımları bizim, UEFA'dan ceza alan biz, TFF'nin kestiği cezaları muhatap alan biz ama geleceğimizle ilgili söz sahibi değiliz."


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
ali koc
aciklama
yayinci kurulus
Diğer Haberler
İsim isim Fenerbahçe'de transferler! 3 dünya yıldızına veto
Luiz Gustavo'nun menajerinden Marsilya açıklaması
Avrupa'nın 3 devi, Altay Bayındır'ı istiyor!
Harun Tekin, Kasımpaşa'ya gidiyor!
Fenerbahçe'den bütçe için 'temizlik' operasyonu!
Ali Koç seçim öncesi soruları yanıtlayacak
Nabil Dirar'a kulüp aranıyor
Fenerbahçe'de Jerome Boateng iddiası
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol