Son Eklenen Haberler!
03:48 | Fenerbahçe'de en uzun şampiyonluk özlemi        -        03:45 | Attila Szalai: 'Elimizden geleni yaptık'        -        03:42 | Pelkas: 'Birlik olarak kalmaya devam etmeliyiz'        -        03:41 | Osayi-Samuel: 'Hayal kırıklığı yaşıyoruz'        -        23:18 | Emre Belözoğlu: 'Başarısız olduk'        -        22:56 | Fenerbahçe'de 6 hafta sonra Altay Bayındır kaleyi devraldı        -        22:42 | Hes Kablo Kayserispor 1-2 Fenerbahçe        -        22:40 | Fenerbahçe Beko yarı finalde        -        11:50 | Oliver Bierhoff'tan Mesut Özil itirafı! 'Ona mesaj attım...'        -        11:49 | Fenerbahçe'ye piyango! İngilizler ayrılığı duyurdu, artık bedava...
Ali Koç ile Mustafa Cengiz arasında büyük kavga
15.04.2021 - 13:37
Editör:

Kulüpler Birliği toplantısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fnerbahçe Başkanı Ali Koç'un bir kamu görevlisine küfür ettiğini ileri sürünce kavga yaşandı. Tanıklığına başvurulan Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, Mustafa Cengiz'i yalanladı. Ertesi gün Cengiz, Kulüpler Birliği'ndeki görevinden istifa etti. İşte detaylar...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği'ndeki görevinden alınan bazı kararlar nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı. Kulüpler Birliği Başkanı ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise Mustafa Cengiz'in istifası hakkında sorulan soruya Çebi, "Kendisi alınan kararlardan rahatsız olduğunu söyledi ama alınmış bir karar yok. Sayın Başkan'a mesaj attım, Kendisini rahatsız eden kararları sordum ama bir yanıt alamadım" şeklinde konuştu.

Cengiz, Koç'u küfür etmekle suçladı

Mustafa Cengiz'in istifasının ardında Kulüpler Birliği toplantasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yaşadığı sert tartışmanın bulunduğu ileri sürüldü. Hürriyet gazetesi yazarı Tahir Kum'un köşe yazısında verdiği bilgiye göre Cengiz, Ali Koç'u bir kamu görevlisine küfür etmekle suçladı. Koç buna tepki gösterdi ve büyük bir kavga çıktı.

Ali Koç: Hayırdır kime küfretmişim...

Tahir Kum'un yazısında konuyla ilgili bölüm şöyle: "Sayın Mustafa Cengiz’in istifasından önce katıldığı son Kulüpler Birliği toplantısıdır. Üzerinden haftalar hatta aylar geçmesine rağmen Sayın Cengiz gündemi Kadıköy’de oynadıkları F.Bahçe maçına oradan da protokolde yaşanan kargaşaya getirir. Ali Koç’a dönerek “Başkan küfür etmek size hiç yakışmadı orada” çıkışını yapar. Koç afallar, “Hayırdır başkan kime etmişim?” dediğinde, Cengiz “O küfür ettiğiniz kişi kamu görevlisi” cevabını alır.

Yaşına, başına saygımdan bir şey demiyorum ama bu kaçıncı...'

Koç daha da sinirlenir “Kimseye küfür filan etmedim başkan, kime ettiğimi söyleyin etmişsem de gidip özür dilerim” der. Cengiz, “Benim aldığım devlet terbiyesi bunu size söylemeye müsaade etmiyor” deyince Koç küplere biner “Ne demek söyleyemem iftira atıyorsun yaşına başına, size saygımdan bir şey demiyorum ama yeter artık, bu kaçıncı?” diyerek önündeki dosyaları toplar.

Abdürrahim Albayrak'ın sözleri dinletildi

Koç, “Onca kişi vardı yanımızda bunu bir tek sizden duyuyorum” deyince Cengiz “Abdurrahim bey de şahit o da duydu. Uydurmuyorum bu gerçek” cevabını verir. O sıra başkan Ahmet Nur Çebi devreye girip Cengiz’e “Başkanım buna gerek yoktu” türünden eleştirisi üzerine “Benim tarzım bu arkadaşlar. Ben kavgacı ve savaşçı bir adamım” der. Bu defa Çebi ile Cengiz üslup konusunda tartışmaya başlar. Bu sırada bir kulüp başkanı fırsattan istifade Cengiz’in şahit gösterdiği Albayrak’ı arayarak Koç’un küfür ettiğine şahit olup olmadığını sorar. Albayrak’tan “Yok başkanım nerden çıkartıyorsun, küfür filan duymadım ben” yanıtını alır. Teşekkür ederek telefonu kapatır ve gelen cevabı kulüp başkanları ile paylaşır. Herkes şoktadır. Koç dosyalarını alıp toplantıyı terk eder. Cengiz artık yapayalnızdır. Sonra mı?

Hiçbir başkan yorum getirmedi

Cuma akşamı Cengiz tüm başkanların yer aldığı o whatsapp grubuna istifa kararını iletir. Ve hiçbir kulüp başkanı altına “Niye başkan?” diye sormaz ve hiçbir yorum getirmez. Çünkü niyesi bellidir." (Hürriyet)


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
tahir kum
ali koc
mustafa cengiz
Diğer Haberler
Fenerbahçe'de en uzun şampiyonluk özlemi
Attila Szalai: 'Elimizden geleni yaptık'
Pelkas: 'Birlik olarak kalmaya devam etmeliyiz'
Osayi-Samuel: 'Hayal kırıklığı yaşıyoruz'
Emre Belözoğlu: 'Başarısız olduk'
Fenerbahçe'de 6 hafta sonra Altay Bayındır kaleyi devraldı
Hes Kablo Kayserispor 1-2 Fenerbahçe
Fenerbahçe Beko yarı finalde
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol