FENERBAHÇE HAVLU ATTI
16.10.2016

Hakemler tarafından katledilen bir takım, buna seyirci kalan bir yönetim sonucunda, Fenerbahçe 7. hafta lige havlu attı!! Skorun bu şekilde oluşmasında iki ana faktör vardı bu maçta. Birisi Advocaat'ın oyun anlayışı ve değişiklikleri, diğeri ise hakem Alper Ulusoy...

Advocaat'tan başlamak gerekirse, Hollandalı çalıştırıcı Ozan'ın yokluğunda Van Persie'yle oynamak istemişti. Teoride bu plan doğru gibi görüniyordu ancak Persie Emenike'nin yanında değilde, Topal-Souza ikilisinin önünde oynayınca etkinliği azaldı. Hatta kalmadı. İlk yarıda Van Persie'nin takımın en çok koşanı olması sizi yanıltmasın, çünkü ondan verim almak istiyorsanız koşmasını değil topla buluşmasını sağlamanız gerekir. Orta saha oynayan Van Persie size hücumda yarar getirmeyeceği gibi savunma direncinizinde düşmesine sebep olur. Nitekim öyle de oldu. Fenerbahçe ilk yarı da ne hücumda çoğalabildi, ne de ayağında top tutabildi. İkinci yarıda ise kontra ataktan yenen gol takımın panik havasına girmesine sebep oldu. Sadece sahadaki oyuncular değil kenar yönetimi de panik havasına girince yanlış değişiklikler da arka arkaya geldi. Emenike ne olursa olsun Fenerbahçe'nin rakibi en çok yıpratan oyuncusuydu, Alper Potuk ise dar alandan pozisyom yaratabilen sahadaki tek oyuncuydu. Üstüne üstlük Fenerbahçe'ye gol gereken dakikalarda bu iki oyuncunun sahadan ayrılmasıyla Fenerbahçe hücumları tamamen doğaçlamaya ve bireysel yaratıcılığa kalmış oldu. Bu konudada sezon başından beri sıkıntı çeken Fenerbahçe haliyle maçı çeviremedi..

DÜDÜK FAKTÖRÜ

Normalde hakem konuşmayı çok sevmem ama Alper Ulusoy maçın kaderini %100 etkiledi. Fenerbahçe'nin verilmeyen penaltı(LAR)ı, Alanyaspor'un golündeki ofsayt şüphesi, Ba'nın onca sert hareketine rağmen oyundan atılmaması, faul ve kart seçimlerindeki tutarsızlık... Bu ve bunun gibi listeye eklenebilecek bir çok hakem hatası var bu sezon Fenerbahçe aleyhine. Ancak üzücü olan şey bu hatalar değil, yapılan bu hatalara yönetimin sessiz kalması. Bu bir taktik mi yoksa çekince mi bilmiyorum ama bu ligde lehine hakem hatası yapılmasına rağmen çıkıp konuşan rakipleriniz varsa, sizde çıkıp konuşmak zorundasınız. Eğer konuşmuyorsanız da sebebini açıklamak zorundasınız.

En Son Haberler
Taşınıyoruz...
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi rotası
Fenerbahçe'nin en istikrarlısı De Souza
Aziz Yıldırım'ın kozu Nihat Özdemir
Mehmet-Selda Topal çifti huzurevi sakinleri ile bir araya geldi
Fenerbahçe, Ahmed Musa'nın peşinde
Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön elemesinde nasıl seri başı olur?
Ve Fener düğmeye bastı
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol