Son Eklenen Haberler!
21:16 | Ekvador'dan Valencia için açıklama        -        19:59 | Ayew'den Fenerbahçe mesajı        -        16:55 | Katar sonrası Enner Valencia'ya yeni sözleşme        -        10:12 | Torino, Joao Pedro'dan sonra Rossi'yi de yakın takibe aldı!        -        09:52 | Jorge Jesus'tan Flamengo'ya: Mümkün değil        -        22:28 | Derbi'nin galibi Fenerbahçe Beko | 91-97        -        14:23 | Fenerbahçe Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshediyor        -        13:24 | Joao Pedro'dan Fenerbahçe kararı!        -        12:46 | Fenerbahçe’de Zajc ile anlaşma çıkmaza girdi..         -        12:38 | Altay için saat işlemeye başladı! Son 34 gün
Vitor Pereira: Maçın kritik anlarını hakem belirledi“
18.03.2016 - 00:39
Editör:

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Braga maçı sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendirdi. Maçın kritik anlarını hakemin belirlediğini ifade eden Pereira, sonucun Galatas

Haberin Videosu:
Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Braga maçı sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendirdi. Maçın kritik anlarını hakemin belirlediğini ifade eden Pereira, sonucun Galatasaray maçını etkilememesi gerektiğine vurgu yaptı.

Maçın başka bir seviyeyi hak ettiğini belirten Pereira, “Maçın kritik anlarını tamamen hakem belirledi. Bu maç başka bir seviyeyi hak ediyordu. Yediğimiz ilk gol ofsayt, hakem ofsaytı vermedi. Yediğimiz ikinci gol yine bir hakem hatasından kaynaklandı. Bu maçtaki hakemin seviyesi bu olmamalıydı. Farklı bir seviyeyi hak ediyordu bu maç. Maçla ilgili çok da konuşmak istemiyoruz. Avrupa Ligi’nde böyle önemli bir turda hakem belirlememeli, seviye bu olmamalı bence. Dengeli bir maçtı o dakikalara kadar. İki iyi takımın mücadelesiydi. Ama maalesef maçın hikayesi bundan ibaret” dedi.

Maçın sonucunun Galatasaray maçını etkilememesi gerektiğini ifade eden Portekizli teknik adam, “Buradaki sonuç ve oyun Galatasaray maçını etkilememeli. Doğaldır, üzgünüz ama çok fazla hata vardı saha içerisinde. Olmayan bir penaltı verildi, bir ofsayt vardı ama verilmedi. Maçın hikayesi basit aslında. Daha sonra da risk almak zorundaydık ve sonuç bu hale geldi. Üzücü bir skor oldu. Hakemin seviyesi bu olmamalı. Hakem Avrupa Ligi’nin bu turunda değildi seviye olarak. Şu anda dinlenmek için 2 günümüz var. Galatasaray maçı farklı olacak. Farklı bir kulvarda bambaşka bir mücadeleye çıkacağız. Ama tabii ki elendiğimiz için üzgünüz. Futbol böyle bir oyun. UEFA seviyesinde bile maalesef bunlar yaşanabiliyor” şeklinde konuştu.

Basın Toplantısı

Hakemin kararlarının sonucu doğrudan etkilediğine dikkat çeken Vitor Pereira, “Oyun dengeli başladı. Braga’nın ilk golü ofsayttı. İster yarım metre olsun, ister bir metre. Ofsayt, ofsayttır. Gol sonrasında da iyi tepki verdik ve beraberliği sağladık. İkinci golü atacak fırsatları da bulduk. Braga’nın ikinci golünde penaltı ve kırmızı kart yanlıştı. Oyuncumun elleri vücuduna yapışıktı ve toptan kaçınması imkansızdı. Bunlar da maçın sonucu direkt etki etmiş hatalar. Böyle olunca maç daha da zorlaştı. Daha sonra maalesef üçüncü golü yedik ve sonrasında gerildik ve 4. golü kalemizde gördük. Penaltıya kadar oyun dengeliydi. Sonrasında gergin görüntü verdik. Hakemin seviyesi daha iyi olmalıydı. UEFA seviyesinde de hakem hatalarıyla karşılaşıyoruz. Sadece Türkiye ve Portekiz liginde değil” dedi.

“Hakemin kararları fazlasıyla sonucu etkiledi” diyen Pereira, “Avrupa Ligi’nde hedeflerimiz vardı. Üzülüyoruz, üzüntülüyüz. Bu şekilde elenmekten dolayı üzüntülüyüz. Daha doğru bir şekilde elenebilirdik. Lig ise farklı bir kulvar. 3 gün sonra da Galatasaray ile önemli maça çıkacağız. Türkiye Ligi’ne ve Türkiye Kupası’na odaklanmalıyı” diye konuştu.

Portekizli çalıştırıcı, “Braga bugün çok güzel hakem gördü, biz aynı şansa sahip olamadık. İki inanılmaz hakem hatası sonucu belirledi. Takımımızda o hataların ardından gitti ben de. Portekiz’de insanlar Braga’nın bu turu çok iyi şekilde geçtiğini söyleyecekler. Onlar için hiç bir sorun yok. Bu hatalar Braga’ya karşı olsaydı Portekiz’de saatlerce konuşulurdu. Hakem hataları sonucu belirledi. Biz önümüze, yolumuza bakacağız. Umarım böyle hakemlerle yollarına devam ederler” ifadelerini kullandı.

Tribüne gönderilmesi ile ilgili soru üzerine Vitor Pereira, “Doğal tepkimden dolayı gönderdi. Hem beni hem oyuncularımı gerdi. Bu kadar olmaz. Bu seviyede turu geçeni hakem belirliyor. Biz elenebiliriz. Çok iyi takımla karşılaştık. Ama bu adil olmalı. Siz istediğinizi söyleyin benim düşüncem sonucu tamamen hakem belirledi. Braga’yı da değersizleştirmeye çalışmıyorum” dedi.


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
Vitor Pereira
Aciklama
Uefa
Braga
Diğer Haberler
Ekvador'dan Valencia için açıklama
Ayew'den Fenerbahçe mesajı
Katar sonrası Enner Valencia'ya yeni sözleşme
Torino, Joao Pedro'dan sonra Rossi'yi de yakın takibe aldı!
Jorge Jesus'tan Flamengo'ya: Mümkün değil
Derbi'nin galibi Fenerbahçe Beko | 91-97
Fenerbahçe Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshediyor
Joao Pedro'dan Fenerbahçe kararı!
Gelecek maçımız
Trabzonspor
Fenerbahçe
25.12.2022 | 00:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol