Son Eklenen Haberler!
22:38 | Sergiy Rebrov'un menajeri açıkladı: Ali Koç'la görüştük        -        19:50 | Fenerbahçe Beko'da yıldızlarla yollar ayrılıyor        -        19:49 | Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı'nın yeni hocası Erkan Toğan oldu!        -        13:00 | İtalya'dan Vedat Muriç iddiası        -        12:59 | Fenerbahçe'de Zajc, Brescia'yı bekliyor        -        12:53 | Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası Chelsea'den!        -        12:51 | Tuncay Şanlı'nın veliahtı: İsmail Yüksek        -        12:50 | Hasan Ali Kaldırım'dan G.Saray cevabı: 'Zamanı gelince konuşuruz'        -        02:16 | Fenerbahçe, Wilson Eduardo'nun peşinde        -        02:15 | Fenerbahçe'nin yıldızı Ozan Tufan hayatının imzasını atıyor!
Fenerbahçe'de gündem: Kural hatası
19.09.2019 - 12:22
Editör:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir sponsorluk anlaşmasının töreninde, gündemi masaya yatırdı. İki pozisyonda kural hatası olduğuna kanaat getirdiklerini tekrarlayan Koç, “Bir algı operasyonuna maruz kalmadan kurallar net şekilde incelenirse, en sağlıklı kararın verileceğini düşünüyorum” dedi.

Fenerbahçe’nin Alanyaspor yenilgisi kadar maçın ardından ortaya çıkan ‘kural hatası’ iddiaları da gündemi meşgul etmişti. Sarı-Lacivertliler’in itiraz edeceği konuşulurken, dün en yetkili ağız, başkan Ali Koç, konuya açıklık getirdi.

İtiraz edileceğini tekrarlayan Fener’in patronu, “Bize göre kural hatası var! Bir tanesi yoruma hiç açık değil. Bir tanesi olabilir. Şunu görüyoruz ki, yeni kurallar yeni düzenlemeler yorumcular tarafında da tan anlaşılmamış, idrak edilmemiş” dedi.

‘Sorumsuzluk olurdu’

“Başvuru yapmamak sorumsuzluk olurdu” mesajını da gönderen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Zaman ne gösterir bakacağız. İki tane üst üste hata olması bizi bu sürece itti. Hukuki süreç ne zaman tamamlanır bilmiyorum. Zaten maç oldu bitti. Herhangi bir algı operasyonuna maruz kalmadan kurallar net şeklinde incelenirse, en sağlıklı kararın verileceğini düşünüyorum” yorumlarını yaptı.

Görüntüler alındı

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu’na yapacağı itiraz başvurusu için yayıncı kuruluşun farklı açılardan görüntü kayıtlarına da ihtiyaç duymuştu. Bunun için yayıncı ile temasa geçildiği ve gerekli görüntülerin temin edildiği, ardından da üzerinde gerekli çalışmaların yapılarak raporlandırıldığı vurgulandı. TFF’nin konuyla ilgili itirazı en kısa zamanda karara bağlaması bekleniyor.

MHK Başkanı Zekeriya Alp yanıt verdi: Kural hatası yok

Kural hatasına dair gelişmeler, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’in yorumlarıyla daha da farklı bir boyut kazandı. FANATİK’in hakem yorumcusu Deniz Çoban’a konuşan hakemlerin patronu, Alanya-Fenerbahçe maçında görev yapan Halis Özkahya’yı savundu ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un açıklamalarının tam tersi ifadeler kullandı.

‘Oturduk, değerlendirdik’

Açıklama yapmasının garip bir durum olmadığını belirten Zekeriye Alp, “Ben başkanım. Bir konuda fikrimi söylememde ne sakınca var! Ayrıca ben konuştuğumda kural hatası olayı henüz bu kadar alevlenmemiş, ilgili kulüp de açıklama yapmamıştı. Arkadaşlarımızla birlikte Alanya-Fenerbahçe maçından sonra oturduk tartıştık ve kural hatası olmadığına karar verdik. Bizim değerlendirmemiz böyle oldu. Hatta başarılı bir yönetim gösterdiğini düşünüyoruz ve sözlerimin de arkasındayım” dedi.


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
kural hatasi
ali koc
aciklama
Diğer Haberler
Sergiy Rebrov'un menajeri açıkladı: Ali Koç'la görüştük
Fenerbahçe Beko'da yıldızlarla yollar ayrılıyor
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı'nın yeni hocası Erkan Toğan oldu!
İtalya'dan Vedat Muriç iddiası
Fenerbahçe'de Zajc, Brescia'yı bekliyor
Fenerbahçe'nin yeni 10 numarası Chelsea'den!
Tuncay Şanlı'nın veliahtı: İsmail Yüksek
Hasan Ali Kaldırım'dan G.Saray cevabı: 'Zamanı gelince konuşuruz'
Gelecek maçımız
Fenerbahçe
Kayserispor
12.06.2020 | 21:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol