Son Eklenen Haberler!
17:44 | Emre Belözoğlu'ndan iyi haber        -        11:42 | Ersun Yanal: 2'de 2 yapalım lider olalım!        -        11:41 | Ozan'dan itiraf: İhale bana kaldı        -        11:40 | Ersun Yanal'a mesaj: "Şampiyonluk yoksa imza da yok"        -        11:39 | Fenerbahçe'de Max Kruse belirsizliği        -        11:38 | Zanka ve Ferdi Kadıoğlu milli takımda coştu        -        11:38 | Fenerbahçe Moses'ı göndererek onu alıyor        -        11:37 | Ersun Yanal, Tolgay Arslan'ı da gözden çıkardı        -        11:36 | Ersun Yanal'a göre şampiyonluğu engelleyecek neden        -        11:35 | Jailson: Göreve hep hazırım!
Ersun Yanal, Berke’nin oynayacağı bir takıma kiralanmasını istedi
25.06.2019 - 20:11
Editör:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 18 yaşındaki file bekçisi Berke Özer'in tecrübe kazanması için sürekli forma giyebileceği bir takıma en az 2 yıl kiralanması gerektiğini yönetime rapor sundu.

Fenerbahçe’de geçtiğimiz sezon Altınordu’dan 2.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen genç kaleci Berke Özer’in bu sezon kiralanması gündeme geldi…

Sarı lacivertlilerde Berke Özer’i kazanmak isteyen teknik direktör Ersun Yanal, başkan Ali Koç ve başkan vekili Semih Özsoy ile yaptığı özel toplantıda Berke Özer ile ilgili bir rapor sundu. Berke’nin çok yetenekli ve gelecek vadeden bir isim olduğunu vurgulayan Yanal, başarısızlığa tahammülün olmadığı yeni sezonda Berke’ye büyük bir sorumluluk yüklemenin yanlış olacağını savundu.

Berke Özer’in sürekli oynayacağı bir takımda tecrübe kazanması gerektiğine vurgu yapan Yanal’ın “Rüştü, Engin’den, Volkan da Rüştü’den kaleyi devraldı. Ama bu oyuncuların yaş ortalaması neredeyse 25’ti. Bu yüzden 19 yaşındaki bir oyuncuya böyle kritik bir sezonda kaleyi teslim etmek ona en büyük kötülük olur. 1 değil en az 2 yıl kiralanması lazım” dediği öğrenildi.

EN AZ 30 MAÇ ŞARTI

Ersun yanal, Berke’nin kiralanacağı takımla bir sezonda en az 30 maça çıkması gerektiğini de yönetime bildirdi. Berke’yi kaybetmek değil kazanmak için bu formüle gidileceğini vurgulayan başarılı teknik adamın, “Berke henüz 19 yaşında ve Süper Lig’de hiç deneyimi yok. Gelecek yıl şampiyonluk dışında başka bir şansımız yok. Böyle bir risk alamayız. Kalsa dahi şans bulması neredeyse imkansız. Kupa maçlarında oynatmaya çalışırım ama yetmez. Yılda en az 30 maç oynayacağı bir takıma kiralık vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandığı belirtildi. (Skor)


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
ersun yanal
berke özer
kiralama
Diğer Haberler
Emre Belözoğlu'ndan iyi haber
Ersun Yanal: 2'de 2 yapalım lider olalım!
Ozan'dan itiraf: İhale bana kaldı
Ersun Yanal'a mesaj: "Şampiyonluk yoksa imza da yok"
Fenerbahçe'de Max Kruse belirsizliği
Zanka ve Ferdi Kadıoğlu milli takımda coştu
Fenerbahçe Moses'ı göndererek onu alıyor
Ersun Yanal, Tolgay Arslan'ı da gözden çıkardı
Gelecek maçımız
Yeni Malatyaspor
Fenerbahçe
24.11.2019 | 19:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2019 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol