Son Eklenen Haberler!
00:28 | Fenerbahçe, Eljif Elmas ayrılığını açıkladı!        -        22:33 | Fenerbahçe 1-1 VfL Wolfsburg (Hazırlık maçı)        -        12:12 | Fenerbahçe Sami Khedira’dan sağlık raporu istedi        -        12:11 | Fenerbahçe Morelos için görüşmelere başladı!        -        12:10 | Volkan Demirel için kader anı!        -        12:09 | Sadık Çiftpınar'a transfer teklifi!        -        12:08 | Fenerbahçe'de sürpriz isim Wanyama        -        12:07 | Fenerbahçe'ye Başakşehir şoku!        -        12:05 | Alper Potuk'a teklif var!        -        12:03 | Fenerbahçe'den Diego Costa'ya yakın markaj
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım için karar; 'İbra geçerlidir'
16.06.2019 - 14:38
Editör:

Fenerbahçe'de tüzüğün bazı maddelerinde değişikliğe ilişkin olağanüstü genel kurul yeterli üye sayısı katılmadığı için iptal edildi. Mali genel kurul toplantısında Ali Koç'un Aziz Yıldırım yönetimini ibraya sunması beklenirken flaş bir karar geldi. İşte ayrıntılar...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın 2018 yılı ilk 4 aylık döneminin yeniden ibra oylamasına sunulmayacağını ve geçen senenin ibrasının kabul edildiğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulübün olağan mali genel kurul toplantısında konuşan Ali Koç, "Öncelikle 33 bin küsür üyemiz var. 23 bin küsür aidat ödeyen var. 2 bin küsür de katılım var. Bu aslında az bir katılım. Bugün babalar günü ve sınavların olduğu bir gün. Yan taraftaki okul bizimle temasa geçti. Çocuklarının konsantrasyonları bozulmasın istiyorlar. O konuda hassasiyet rica edelim. Tabii ki bugün katılımın daha yüksek olmazdı. Stadyumda rakamlar küçük duruyor. Ama başka kulüpler çok daha az rakamlara genel kurullar yapıyorlar. Geçen senenin son 4 ayının ibra edilmediği konusu gündeme geldi. Biz de tam anlamamıştık. '2018'in hepsini ibra edelim' dedik. Ancak iki farklı yönetim olduğu için, iki ayrı ibra yapmak istedik. Ama bu konu, sanki eski yönetimin ibra edilmeyecekmiş gibi algılandı. İnceledik ve geçen sene yapılan ibranın yeterli olduğuna kanaat getirdik. Sayın başkan Aziz Yıldırım sanırım ibra edilmeyeceğini düşündü ve bize bir mektup gönderdi. Gündemden bu ibra konusunu çıkardık." dedi.

Açıklamalarına devam eden Ali Koç "Geçen senenin ibrası bizim için yeterlidir. Bizim amacımız, 2018'i ibra edip tümünü resmileştirmekti. Buna bazı hukukçular 'doğru', bazıları 'yanlış' dedi. Önemli olan gönüllerde ibra edilmektir. O da sizin takdirlerinizdedir. Fenerbahçe'nin mahkeme kapılarında olmaması gelenektir." diye konuştu.

TÜZÜK TADİLAT TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ

Fenerbahçe Kulübünde mevcut tüzüğün bazı maddelerinin değişikliğine ilişkin olağanüstü genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ndeki genel kurul, yeterli çoğunluk olan 2 bin 342 üyeye ulaşılamaması nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, genel kurulda yaptığı konuşmada, "Şu an bin 572 kişiyiz. Sizleri yormamak adına öğleden sonraki toplantıya (mali kongre) kadar bu toplantıyı tamamlıyoruz, gerçekleşemiyor. Yeni tarih gerekmiyor, buradaki maddeleri size bahsettiğim (büyük tüzük tadilatı) toplantıda ele alacağız." dedi.

Bu tüzük tadilatının yapılamamasının gidişatlarını etkilemeyeceğini vurgulayan Koç, şöyle devam etti:

"Sadece mali açıdan daha ivedilikle yapılması gereken maddeler vardı. Günlük akışı ertelemez. Bir günde iki kongreyi de yapalım dedik ama olmadı. Esas önemli olan, camiamızın anayasası olarak gördüğümüz tüzüğümüzün ciddi anlamda yapılandırılması gerekiyor. Kendi içinde çelişkili olan maddelerin düzeltilmesi gerekiyor. Bir kısmı günün, çağın gerçeklerine uygun olması gerekiyor. Bir kısmı Fenerbahçe seçimlerinin daha demokratik olmasıyla ilgili. Personelin oy kullanamaması, elektronik oylama yapılamaması gibi. Yönetim kurulunun süresinin ve döneminin belirlenmesi gerekiyor. Üç dönem, belki sonra kısıtlama gibi... Pek çok konu var. Öyle yapılsın ki önümüzdeki 25-30 sene değişime ihtiyaç duymayalım. Çok kapsamlı bir çalışma. Tüm günü alacak, madde madde oylayacağımız için, en ince detayına kadar sorgulanmış, tenkit edilmiş, tekrar düzeltilmiş, hiçbir takvimsel sıkıntıya gelmeden yapılmalı."

Bütün kongre üyelerinin büyük tüzük tadilatı sürecinde katılımcı olabileceğinin altını çizen Ali Koç, "Tüzük tadilatını 2019'da yapmak istiyoruz ama hiç acelemiz yok. İşi daha ciddiye alan üyelerimiz birebir kulübe gelip ilgili kurullarla çalışmalar yapabilecek. Bizi esas ilgilendiren tüzük tadilatı, ana çerçevede baktığımızda bizi 25-30 yıl götürecek tadilattır. Bugünkü tamamen mali konulardı." diye konuştu.

Ali Koç'tan önce söz alan başkan yardımcısı Burhan Karaçam ile hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi Fethi Pekin ise gerçekleşemeyen tüzük tadilatıyla ilgili bilgileri üyelere sundu.


BU HABERE EMOJÄ°YLE TEPKÄ° VER!

Etiketler:
aziz yildirim
ali koc
ibra
Diğer Haberler
Fenerbahçe, Eljif Elmas ayrılığını açıkladı!
Fenerbahçe 1-1 VfL Wolfsburg (Hazırlık maçı)
Fenerbahçe Sami Khedira’dan sağlık raporu istedi
Fenerbahçe Morelos için görüşmelere başladı!
Volkan Demirel için kader anı!
Sadık Çiftpınar'a transfer teklifi!
Fenerbahçe'de sürpriz isim Wanyama
Fenerbahçe'ye Başakşehir şoku!
Gelecek maçımız
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol