Son Eklenen Haberler!
18:50 | Mesut Özil Fenerbahçe'ye imza atmak için geliyor!        -        13:50 | Fenerbahçe'de sol bekte kimin oyanayacağı merak ediliyor        -        13:49 | İşte Fenerbahçe'nin Attila Szalai transferi için ödediği bonservis bedeli        -        13:48 | Mert Hakan Yandaş'a 'Haksız Tahrik İndirimi' uygulanabilir        -        13:39 | Arsenal ve Mesut sözleşme feshi konusunda anlaştı!        -        13:37 | Fenerbahçe’nin isyanı bitmiyor: Hata üstüne hata ‘VAR’        -        13:34 | Mesut Özil'den Fenerbahçe taraftarına mesaj!        -        13:33 | Fenerbahçe için son iddia Kamaldeen Sulemana        -        13:28 | Vitor Pereira: Türk kulüplerinde vizyon yok!        -        13:25 | Fenerbahçe'de genç isimler forma şansını iyi kullanıyor
Ali Koç'tan dev hamle!
24.05.2019 - 14:39
Editör:

Fenerbahçe naklen yayın gelirinden 19.6 milyon Euro alarak sezonu kapatınca Ali Koç yönetimi harekete geçti.

Fenerbahçe naklen yayın gelirinden 19.6 milyon Euro alarak sezonu kapatınca Ali Koç yönetimi kolları sıvadı… bir süredir eski dönemde kazanılan şampiyonlukların sayılmasını isteyerek yüzde 11’lik geçmiş şampiyonluklar primini artırmayı amaçlayan sarı-lacivertli yönetim, yayın geliri konusunda kolları sıvadı.

* Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’ın hatta Trabzonspor’un Süper Lig'e katılım payı, taraftar oranlarına göre diğer 13 kulüpten daha fazla olmalı. Yayıncı kuruluşun dekoder satılışı sırasında yaptığı taraftar anketi baz alınmalı. Şu anda yüzde 35 olan katılım payı da yüzde 50’ye yükseltilmeli.

* Şu anda performans primi olarak verilen 2.6 milyon TL’lik galibiyet primi en az 5 milyon TL’ye çıkmalı. 1.3 milyon TL olan beraberlik primi ise 2.5 milyon TL’ye yükseltilmeli.

* Hali hazırda yüzde 11 olan eski şampiyonluk primi en az yüzde 20’ye yükseltilmeli. Galibiyet ve beraberlik primi zaten verildiğine göre ilk sırada yer alan takımlara prim verilmesine gerek yok.

* TFF’nin yayın gelirinden yüzde almaması gerek. Çünkü VAR için gerekli alt yapının hazırlanmasında bile kulüp başına 100’er bin Euro ödendi.

YAYIN GELİRİNDEN FENERBAHÇE’YE 22.8 MİLYON DOLAR

Yayın geliri her kulübe eşit olarak paylaştırılmıyor. Havuzun sadece yüzde 35'i katılım payı olarak 18 kulübe eşit bölünüyor. Yüzde 45'i performansa, yani toplanan puana göre, yüzde 11'i geçmiş şampiyonluk sayılarına ve yüzde 9'u da ilk 5 sırada yer alan takımlara sıralama ödülü olarak veriliyor.

Fenerbahçe’nin yayın gelirinden kasasına girenler:

* Lige katılım payı olarak 18 takımla beraber 35.5 milyon TL alındı.

* Ligde alınan 10 galibiyet için 26 milyon TL, 10 beraberlik içinde 13 milyon TL. Toplamda 39 milyon TL.

* 19 şampiyonluk primi olarak 62.7 milyon TL.

* Fenerbahçe ilk 5’te yer alamadığı için sıralama ödülü alamayacak.

Fenerbahçe’nin bu sezon yayın gelirinden kasasına giren sadece 137.2 milyon TL yani yaklaşık 22.8 milyon Dolar. Rakamın bu kadar düşük olmasında en önemli etkenlerden birisi de kurun 3.26’ya sabitlenmesi. (Fotospor)


BU HABERE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Etiketler:
ali koc
Diğer Haberler
Mesut Özil Fenerbahçe'ye imza atmak için geliyor!
Fenerbahçe'de sol bekte kimin oyanayacağı merak ediliyor
İşte Fenerbahçe'nin Attila Szalai transferi için ödediği bonservis bedeli
Mert Hakan Yandaş'a 'Haksız Tahrik İndirimi' uygulanabilir
Arsenal ve Mesut sözleşme feshi konusunda anlaştı!
Fenerbahçe’nin isyanı bitmiyor: Hata üstüne hata ‘VAR’
Mesut Özil'den Fenerbahçe taraftarına mesaj!
Fenerbahçe için son iddia Kamaldeen Sulemana
Gelecek maçımız
Fenerbahçe
MKE Ankaragücü
18.01.2021 | 19:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2020 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Sporundibi
Yakın Markaj
24 Saat Futbol