Son Eklenen Haberler!
23:11 | Ali Koç ve Semih Özsoy’dan Ennis’e ziyaret        -        23:10 | Alex de Souza'dan Aykut Kocaman yanıtı        -        13:36 | Fenerbahçe'den flaş Nabil Dirar ve Aatif kararı        -        13:36 | Fenerbahçe Giuliano’yu arıyor        -        13:35 | 'Cocu'nun Türkiye'de düştüğü hale bakın'        -        13:34 | Slimani ve Benzia görev bekliyor!        -        13:34 | Fenerbahçeli İş Adamları Derneği Çalıştayı'ndan taraftarlar için bildiri        -        10:11 | Mehmet Ekici’yi Cocu ve yardımcıları yaktı        -        10:10 | Ali Koç: Ya bu gidişe son verirsiniz ya da...        -        10:09 | Fenerbahçe'nin en büyük problemi!
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi rotası
22.05.2018 - 16:37
Editör:

Fenerbahçe’de yeni sezonun en büyük hedeflerinden biri Şampiyonlar Ligi olacak. 10 yıl sonra gruplara kalmayı planlayan sarı-lacivertlilerin önünde önemli bir fırsat duruyor.

Ligde sezonu ikinci sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne 3. ön eleme turundan katılmayı sağlayan Fenerbahçe’de önemli hedefler bulunuyor. 10 yıldır gruplara kalamayan sarı-lacivertli kulüp, bunun hasretini yaşıyor.

Yeni sezonda en büyük hedeflerinden biri olarak Şampiyonlar Ligi’nde gruplarda mücadele etme belirlenirken, ciddi bir fırsat da oluşmuş durumda.

UEFA’nın yeni düzenlemesiyle Avrupa’nın önemli liglerindeki takımların direkt gruplara katılımları çoğaldı. Buna göre Avrupa’nın 5 büyük liginde yer alan ve ilk 4 sırayı alan takımlar direkt gruplara çıktı. Sadece Fransa’da ilk 4 yerine ilk 3 sıra çıktı. Bu sayede ön eleme aşamalarında nispeten daha rahat ve rekabet seviyesi daha uygun rakipler gelecek.

Şu an itibariyle Avrupa’da bütün ligler tamamlanırken Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri de belli oldu. Her ne kadar play-off aşamasında seri başında olunmayacaksa da yeni formatın avantajlarından faydalanması planlanıyor. Benfica, Ajax, Dinamo Kiev ve Basel gibi takımların, play-off aşamasında sarı-lacivertlilerle rakip olması muhtemel.

Bunun yanında Fenerbahçe’nin bir diğer avantajı da sezonu daha geç açma fırsatının doğmuş olması. 2015-16 sezonundan beri sezonu sürekli olarak Temmuz ayı ortasında açmak zorunda kalan sarı-lacivertli takım, 2018-19 sezonunda ilk resmi maçını 7-8 Ağustos tarihlerinde oynayacak. (Milliyet)


BU HABERE EMOJÄ°YLE TEPKÄ° VER!

Etiketler:
sampiyonlar ligi
rota
Diğer Haberler
Ali Koç ve Semih Özsoy’dan Ennis’e ziyaret
Alex de Souza'dan Aykut Kocaman yanıtı
Fenerbahçe'den flaş Nabil Dirar ve Aatif kararı
Fenerbahçe Giuliano’yu arıyor
'Cocu'nun Türkiye'de düştüğü hale bakın'
Slimani ve Benzia görev bekliyor!
Fenerbahçeli İş Adamları Derneği Çalıştayı'ndan taraftarlar için bildiri
Mehmet Ekici’yi Cocu ve yardımcıları yaktı
Gelecek maçımız
Anderlecht
Fenerbahçe
25.10.2018 | 18:55
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol