Son Eklenen Haberler!
23:39 | Ersun Yanal: 'Bizden iyi olmayan bir takıma elendik'        -        23:33 | Victor Moses: Bu şekilde elenmek acı verici        -        23:21 | Sadık Çiftpınar: Hataların cezasını çekiyoruz        -        23:20 | Fenerbahçe'de Ersun Yanal şoku!        -        23:19 | Yıldız isim derbi öncesi sakatlandı        -        22:51 | Zenit 3-1 Fenerbahçe        -        19:55 | İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!        -        15:23 | Mehmet Demirkol: 'Moses'ın kariyer kazancı olabilir'        -        15:22 | Yer yerinden oynayacak! İşte Ali Koç'un yeni sezon bombası        -        15:21 | Kameni: Artık Fenerbahçe'de kalamam
Obradovic: Belgrad çok ilginç bir şehir
16.05.2018 - 04:56
Editör:

Fenerbahçe Doğuş'un deneyimli koçu Zeljko Obradovic, Final Four öncesi EuroLeague'in internet sitesine özel açıklamalarda bulundu.

Sırp efsane, Belgrad'da gerçekleştirilecek dev organizasyon öncesi önemli ifadeler kullandı:

- Koç, öncelikle bir kez daha Final Four’a ulaştığınız için tebrik ederim. Ünvanınızı Belgrad’ta koruyacak olmanız sizin için ne kadar özel olacak?

Teşekkür ederim. Takımım Belgrad’da oynayacak ve bu durum benim için çok özel bir durum. Bir sürü arkadaşımı görmem için harika bir fırsat. Dahası bu kadar uzun zaman ülkemden uzak yaşadıktan sonra her orada olma fırsatı benim için çok önemli. Belgrad’a gidip orada kalacağım ve takımımla Final Four oynayacağım için çok mutluyum.

- Fenerbahçe, birçok önemli oyuncusunu kaybetmesine rağmen geçtiğimiz sezona göre üç maç daha fazla kazandı ve play-off’larda saha avantajıyla mücadele etti. Takım EuroLeague’in yeni sistemine daha iyi bir uyum mu sağladı?

Bunun uyum sağlamakla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Önemli oyuncularımızı kaybettikten sonra yaz aylarında onların yerini doldurmalıydık. Herkes, başkanımız, sponsorlarımı, genel menajerimiz Maurizio Gherardini ve kulüptekiler, özellikle EuroLeague’deki rekabetçi takım yapımızı korumak için konuştuk. Bu süreci yönettiğimiz için mutluyuz. Yaz aylarında attığımız her adımın iyi sonuç verdiğini söylemeliyim. Takımın sezon boyunca nasıl reaksiyon vereceğini görmek için zamana ihtiyacımızın olduğu açıktı. Yolun sonunda istediğimiz sonuçları elde etmeyi başardık.

- Fenerbahçe ile üst üste dördüncü Final Four’unuz, takım daha böce buraya hiç gelmemişti. Oyuncularınıza düzenli olarak Final Four’a ulaşma zihniyetini aşılamak zor oldu mu?

Herkesin Final Four’a ulaşmak için büyük isteği vardı. Kulüpteki harika atmosfer, taraftarlarımız ve burada çalışan herkesle birlikte bunu başardık. Dört yıl üst üste Final Four yapmak tabii çok olumlu. Fenerbahçe, organizasyon ve kulüp seviyesi düşünüldüğünde Avrupa’nın en iyi takımlarından biri haline geldi ve biz de bunun için çok mutluyuz.

- Yarı finalde Zalgiris Kaunas ile karşılaşacaksınız. Saras göreve geldiğinden beri olağanüstü bir iş çıkarıyor. Ondan böylesine bir performans bekliyor muydunuz?

Saras antrenörlüğe başlamadan önce koçluk konusunda herhangi bir problem yaşamayacağını çünkü basketbolu mükemmel olarak anladığını söylemiştim. Hızlı düşünüyor, yalnızca koçluğun ne demek olduğunu anlamak için zamana ihtiyacı var. Şu anka kadar harika bir koç olduğunu kanıtladı. Yalnızca bu sezon değil ayrıca geçtiğimiz sezon da. Takımını çok geliştirdi ve Zalgiris maçlarını izlerken bu etkiyi anlayabiliyorsunuz. Bir kez daha kendisini bu sezon başardıklarından ötürü tebrik ediyorum. O çok akıllı bir insan ve ne yaptığını biliyor.

- Zalgiris Kaunas’ın en çok beğendiğiniz özellikleri neler, takım olmaları mı? Size gör en güçlü noktaları neler?

Onların güçlü noktalarını biliyoruz. İki takım da birbirinin güçlü noktalarını biliyor ve her zaman ne yapması gerektiğini bilen bir takım olduklarına inanıyorum. Bir kez daha, bu Sarunas sayesinde oldu. Daha önce de söylediğim gibi her pozisyonu yüksek konsantrasyonla oynuyorlar. Bunların hepsi bir araya gelince Zalgiris Kaunas, Final Four’un bir parçası oldu.


BU HABERE EMOJÄ°YLE TEPKÄ° VER!

Etiketler:
obradovic
aciklama
final four
Diğer Haberler
Ersun Yanal: 'Bizden iyi olmayan bir takıma elendik'
Victor Moses: Bu şekilde elenmek acı verici
Sadık Çiftpınar: Hataların cezasını çekiyoruz
Fenerbahçe'de Ersun Yanal şoku!
Yıldız isim derbi öncesi sakatlandı
Zenit 3-1 Fenerbahçe
İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!
Mehmet Demirkol: 'Moses'ın kariyer kazancı olabilir'
Gelecek maçımız
Beşiktaş
Fenerbahçe
25.02.2019 | 21:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2016 - Tüm Hakları Saklıdır.


Anasayfa    FB TV    Ekip başvurusu    İletişim    Reklam

Fenerizm
Sporundibi
Sporun Kalbi
24 Saat Futbol