Gürcan Bilgiç'ten derbi yorumu: "Umutlar taze kaldı"
03.10.2022 - 12:42
1/7
GÜRCAN BİLGİÇ YAZDI
Spor yazarlarından Gürcan Bilgiç, Sabah'taki köşesinde 0-0 biten Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini değerlendirdi. Bilgiç'in yazısının tamamını okumak için Sabah gazetesini satın alabilirsiniz.

2/7
“KENDİ OYUNLARINI KABUL ETTİRDİLER“
Fenerbahçe'nin sezon iradesi ilk dakikadan itibaren devreye girdi. Saha, seyirci veya rakip takımın kim olduğuna bakmadan kendi oyunlarını kabul ettirdiler. Dolmabahçe'de öyle bir ilk yarı geçti ki, Beşiktaş değil kaleye gelmek, sürekli ofsayt tuzağına düşen acemilerden oluşuyordu.

3/7
“BEŞİKTAŞ'IN DİRENCİ DEVREYE GİRDİ“
İşin ofansif tarafında ise olabildiğince taç çizgilerine taşımak istediler topu. Bekler pas merkezi olmaya çalışıyor, orta sahalar ise boş alan bulmaya. Bu noktada da Beşiktaş'ın direnci devreye girdi. Özellikle Josef'in dikkati ve tecrübesi, Crespo ile İrfan Can'ı sürekli rahatsız eden enerjisiydi.

4/7
“İKİ TAKIM DA 'TEK HATANIN' PEŞİNDEYDİ“
Bir şeyler yapmaya çalışan ile hiçbir şey yaptırmamaya çalışan arasında geçen bir mücadele oldu. İki takım da yapılacak “tek hatanın“ peşindeydi. Birisi yanlış pozisyon alacaktı veya yanlış pas verecekti.

5/7
“KÖR DÖVÜŞÜ OLDU“
İkinci yarı ise tehdit etmek yerine, bekleme süreciydi. Tempo düştü, kararlılık azaldı. Baktılar ki, bir türlü kilit çözülemiyor, uzun paslarla oynamaya başladılar. Sonuç; kör dövüşü oldu.

6/7
“OFSAYT KARARINI ÇOK ERKEN VERDİ“
Maç bittiğinde kaçan gol veya “nasıl atamadı“ diyeceğimiz pozisyon yoktu. Weghorst'un direkten dönen kafa dokunuşunda gol olsa, ofsayta takılacaktı. Aleks Taşçıoğlu, Valencia'nın karşı karşıya kaldığı pozisyonda ofsayt kararını çok erken verdi. Devam ettirip beklemeliydi, çünkü hizadan çıktı.

7/7
“UMUTLAR TAZE KALDI“
Volkan Bayarslan algoritmanın hakemiydi ve doğru tercih olarak gördük. O kadar kötü niyetli oyuncuya, baskıya rağmen kırılmadan maç yönetti. Sonuç; Fenerbahçe zirve hedefinde iki puan kaybetti. Beşiktaş zirvede kalma umudunu korudu. O kadar...

Diğer Haberler
MHK Başkanı Sabri Çelik istifa etti! Yeni aday kim ?
Ferdi Kadıoğlu'nun pozisyonu yine değişiyor
Arda Güler, Kasımpaşa maçında forma bekliyor
Mert Hakan Yandaş'a yurt dışından talip çıktı
Jorge Jesus'tan Gustavo Henrique kararı
Fenerbahçe'de Ali Koç dediğini yaptı! İptal edildi
Jesus'tan Altay'a; "Sana güveniyorum"
Oosterwolde İstanbul'a geliyor! İşte detaylar..
Gelecek maçımız
Fenerbahçe
Kasımpaşa
29.01.2023 | 19:00
FenerKolik Resmi Web Sitesi © 2013-2022 - Tüm Hakları Saklıdır.
by Serkan Acar

Anasayfa    FB TV    İletişim    Reklam

24 Saat Futbol